Sjajan vikend za Vatrene se nastavlja. Evo kako se u strijelce opet upisao i Pašalić

Hrvat je iz penala zabio za svoju Atalantu protiv Empolija

Serie A možda je razriješila pitanje prvaka, ali borba za europske pozicije jako je zanimljiva. Ponajprije se to odnosi na Ligu prvaka gdje su Talijani i službeno dobili dodatno, peto mjesto, a to samo znači da još više ekipa konkurira za elitno natjecanje. Tome se nada i Atalanta koja zapravo ima dva načina za doći do toga.

La Dea može u Top 5 u Serie A, ali ima još nade za osvajanje Europa lige gdje je izborila polufinale. No, u borbi za Top 5 u ligi danas ide po nove vrijedne bodove, a prema pobjedi nad Empolijem usmjerio ju je Mario Pašalić.

Momak iz Kaštela zabio je drugu utakmicu u nizu, a isto tako je nastavio i sjajan vikend za Vatrene koji diljem Europe trpaju gdje god stignu ovog tjedna. Pašalić je danas ipak imao nešto lakši posao, u 42. minuti je realizirao penal za 1-0.

Pogodak pogledajte OVDJE, a Pašaliću je to prvi pogodak u Serie A još od 17. veljače i slavlja nad Sassuolom. No, u međuvremenu je pogodio i u rušenju Liverpoola na Anfieldu, kao i u preokretu nad Fiorentinom čime je Atalanta izborila finale Kupa.

Ukupno mu je to u Serie A peti gol uz pet asistencija ove sezone, dok uz svim natjecanjima broji 7+6. Ademola Lookman dao je drugi gol u 51. minuti pa će Atalanta svakako doći do 57. boda, a tome se nikako ne raduje Igor Tudor.

Naime, La Dea je sad šesta i ima dva boda više od Lazija kojeg je i preskočila nakon sinoćnje pobjede Rimljana. Nije daleko ni petoplasirana Roma koja će zasad u LP, ali remijem s Napolijem bi bila na tek 59 bodova uz utakmicu više u odnosu na družinu iz Bergama.