Slavlje u Manchesteru: Ivan Mikulić četvrti je put postao europski prvak u paratekvandou

Član splitskog TK Galeba uzeo je još jednu zlatnu medalju

Ivan Mikulić ponovno je europski prvak.

Nakon srebra na Paraolimpijskim igrama u Tokiju i svjetskog prvenstva u istanbulu, najbolji hrvatski paratekvondaš nastavio je niz sjajnih rezultata osvojivši i zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u Manchesteru.

Po prvi puta u povjesti Europsko seniorsko tekvando i paratekvando prvenstvo je održano zajedno u istoj dvorani.

Hrvatski reprezentativci su u prva tri dana natjecanja osvojili sedam medalja, pri čemu dva zlata, srebro i četiri bronce, a niz je nastavio i Mikulić zlatom na Europskom paraprvenstvu u kategoriji K44 +80kg.

Nakon što je u četvrtfinalu bio slobodan, Mikulić je u polufinalu deklasirao Gruzijca Davida Makadzea (32-6), a potom je u finalu bio bolji od Turčina Mehmeta Samia Saraca sa 9-2.

Mikulić je bio i svjetski prvak 2015. u turskom Samsunu, a ukupno je osvojio 12 medalja na velikim natjecanjima. Člansu splitskog TK Galeba ovo je bila četvrta europsa titula.