Slovačka je iščupala pobjedu protiv Mađarske. A mi pažnju skrećemo na dva mlada talenta

Mađarska - Slovačka 1-2

U drugoj današnjoj utakmici kvalifikacija za Euro 2020. iz skupine E Slovačka je u Budimpešti pobijedila Mađarsku 2-1. Slovaci su iščupali tri boda u izrazito ravnopravnoj utakmici (u više manje svim kategorijama osim one najvažnije) i tako barem donekle olakšali život Zdravku Daliću nakon remija hrvatske reprezentacije u Bakuu.

Slovaci su poveli u 41. minuti — strijelac je bio veznjak Robert Mak koji je niski centaršut Mareka Hamšíka s desnog krila, nakon šlampave reakcije mađarske obrane, proslijedio u mrežu za 1-0.

Mađari su izjednačili u 50. minuti kada je 18-godišnji Dominik Szoboszlai iz slobodnog udarca s 18 metara, preko zida, loptu ubacio u bliži kut Martina Dubravke. Bio mu je to prvijenac za mađarsku reprezentaciju, a riječ je o jednom od najtalentiranijih mladih europskih igrača na poziciji srednjeg veznog. Inače, Szoboszlai igra za Red Bull Salzburg. I nije bio jedini talentirani klinac koji je obilježio večerašnju utakmicu — naime, odlučujući gol postigao je šest minuta kasnije Róbert Boženík, 19-godišnji napadač Žiline koji je prošle sezone bio drugi strijelac slovačkog prvenstva (13 golova u prvenstvu, a i dva u Kupu). Boženíku je ovo bio (natjecateljski) debi za slovačku reprezentaciju.

Ovako su izgledale brojke mladog Mađara:

Igramo, kao što je poznato, do kraja kvalifikacija i s jednim i s drugima pa eto malo materijala za razmišljanje.

Dakle, Slovačka se približila Hrvatskoj na bod zaostatka (devet), a isti status imaju i Mađari. Do kraja kvalifikacija hrvatska reprezentacija kod kuće igra i protiv i jednih i drugih, dok i Mađare i Slovake još čekaju utakmice s Walesom.