Šok u Münchenu: Ádám Szalai prvi je Mađar koji je zabio na dva uzastopna Eura

Mađarska je u 11. minuti povela protiv Njemačke

Nakon što je u Budimpešti Francuzima uzela bod, Mađarska je šokirala i Nijemce.

U utakmici posljednjeg kola u skupini F Mađarska je u Münchenu nakon 45 minuta imala 1-0. Mađare je u vodstvo doveo Ádám Szalai koji je u 11. minuti glavom pogodio za 1-0.

Bio je to najraniji gol koji je Njemačka na Europskim prvenstvima primila još od 2000. godine. Tada je Rumunjska do gola stigla nakon samo pet minuta igre. Szalai je pak postao prvi Mađarski reprezentativac koji je zabio na dva uzastopna Eura. Naime, 2016. godine zabio je Austriji u utakmici koju je Mađarska dobila 2-0. Bila je to prva pobjeda Mađarske nakon 44 godine na Europskim prvenstvima.

Sada je zabio Nijemcima i u tom ih trenutku gurnuo na dno skupine…