Šou ide dalje: Atalanta je Laziju u Rimu za sat vremena utrpala četiri komada i uzela tri boda

Lazio - Atalanta 1-4

Malo više od 40 minuta igre i tri gola iz četiri upućena udarca prema golu. I još jedan gol u drugom poluvremenu, nakon 15 minuta igre, za dobru mjeru…

Atalanta je u drugoj ligaškoj utakmici — iako je zapravo riječ o zaostalom prvom kolu — protiv Lazija u Rimu bila baš nemilosrdno efikasna i tako stigla do velike pobjede od 4-1.

Dakle, iza Atalante su dva gostovanja na otvaranju nove sezone, a na kontu je već šest bodova i osam postignutih golova. Šou ide dalje.

Svim golovima u prvom poluvremenu prethodile su duge lopte/ubačaji s krila. U 10. minuti Robin Gosens pospremio je iz blizine loptu nogom u mrežu nakon ubačaja s desnog krila i nakon povoljnog spleta okolnosti za 1-0.

U 32. minuti, više manje ista priča, samo ovoga puta Gosens upućuje centaršut s lijevog krila, a na drugoj stativi Hans Hateboer iz voleja zakucava loptu pod prečku za 2-0. Papu Gomez zabio je u 41. minuti za 3-0, kada je lopta, nakon pokušaja ‘čišćenja’ ubačaja iz sredine, završila točno na njegovoj nozi i par sekundi kasnije u domaćoj mreži.

Lazio je smanjio na 3-1 u 57. minuti golom Felipea Caiceda koji je u mrežu pospremio ubačaj Sergeja Milinkovića-Savića s desnog krila. Ali bilo kakvu ideju povratka poništio je četiri minute kasnije novim, prekrasnim golom Gomez. Čovjek je u prva dva kola bio izravno uključen u pet Atalantinih golova. Drugim riječima, dvije asistencija i tri gola. Kakav igrač i kakva ekipa.

Za razliku od prvog kola, Mario Pašalić odradio je danas 56 minuta, a Boško Šutalo odgledao je ovu sjajnu pobjedu s klupe.