Southampton je izgubio u prvoj polufinalnoj utakmici Liga kupa, a Oršić je napokon bio starter

Newcastle će u uzvratu ovog dvomeča braniti večerašnjih 1-0

Prvi put otkako je ostvario transfer u Englesku, Mislav Oršić konačno je dočekao svoju prvi nastup kao starter. Bilo je to u prvoj utakmici polufinala Carabao Cupa, u kojoj je Southampton dočekao Newcastle. No, neće bivši Dinamov nogometaš po dobrome pamtiti ovaj svoj debi, jer su gosti došli do pobjede i minimalne prednosti (1-0) pred uzvrat.

Nije dobio čak niti punu minutažu, za razliku od sada već pomalo standardnog Duje Ćalete-Cara, Oršić je teren napustio već u 57. minuti. Tako nije mogao pomoći svojoj novoj momčadi u lovu na eventualno izjednačenje, nakon što je Newcastle poveo 17 minuta prije kraja. Tada je poentirao Joelinton i okrunio vrlo dobru igru svog sastava, koji je sada na pragu velikog finala ovog natjecanja.

Inače, Oršić je u tih manje od sat vremena na terenu ostao bez ijednog udarca prema suparničkim vratima, ali je zato imao dva ključna dodavanja te po jedan uspješan centaršut i osvojen duel. S druge strane, Ćaleta-Car je već u 28. minuti pokupio žuti karton, nakon nesmotrenog i žustrog starta na Miguela Almiróna, pa se do kraja utakmice morao paziti dodatne sankcije.

Na njegovu žalost, nije se toga baš previše pridržavao, pa je nakon silovitog prodora srušio jurećeg Allana SaintMaximina, što je sucu Stuartu Attwellu bilo dovoljno da ga ponovno opomene i pošalje pod tuš prije reda. Tako će Southampton morati u uzvrat, koji je na rasporedu za tjedan dana, krenuti bez Ćalete-Cara i možda s Oršićem opet od prve minute loviti svoj prvi plasman u finale Liga kupa.