Southgate skriva karte: Engleska je svladala Rumunjsku uz veoma pomiješan sastav

Engleska - Rumunjska 1-0

Ben Godfrey, Ben White i James Ward-Prowse tri su igrača koja se nisu našla na popisu od 26 putnika za Europsko prvenstvo engleskog izbornika Garetha Southgatea.

Ipak, ova su se trojica nogometaša našla u današnjoj početnoj postavi, u posljednjoj pripremnoj utakmici engleske reprezentacije prije prvog susreta na Euru, iduće nedjelje na Wembleyju protiv Hrvatske.

I u ovom su ogledu pošteđeni bili finalisti Lige prvaka, uz njih još i Harry Kane te Jordan Pickford, kao i nedovoljno oporavljeni Jordan Henderson. Zbog toga je danas patio rezultat, Engleska je protiv Rumunjske odigrala susret bez golova (0-0).

Ipak, spomenuta se trojka s početka ove priče bore za mjesto koje je ostalo upražnjeno nakon ozljede Trenta Alexandera-Arnolda, koje Southgate još nije popunio.

Najbliže su pogocima bili Dominic Calvert-Lewin i Jadon Sancho, koji su u prvom poluvremenu pogodili gredu. U nastavku je ušao Jordan Henderson, prvi je ovo bio nastup za Liverpoolovog kapetana nakon tri i pol mjeseca pauze zbog ozljede.

Drugi je dio ponudio i nešto ofenzivniju igru gostujućih nogometaša, koji su konačno došli do posjeda, ali i nekoliko izglednih prilika za gol.

Ipak, do gola i pobjede su došli Englezi, s bijele je točke bio precizan današnji njihov kapetan. Marcus Rashford je zabio za konačnih 1-0, a priliku za potvrdu pobjede je promašio, također iz najstrože kazne, već spomenuti Henderson.

Gotovo istovremeno, na gostovanju kod Luksemburga je igrala Škotska, a momčad koju s klupe vodi Steve Clarke je minimalno slavila (1-0). Strijelac jedinog pogotka na utakmici je bio Ché Adams, a gosti nisu dodatno iskoristili brojčanu prednost, Luksemburžani su od 34. minute igrali s igračem manje.

Večeras i Hrvatska ima svoju posljednju provjeru prije Eura, u Bruxellesu kod Belgije.