Spasio i pobjedu: David de Gea obranio je udarac s bijele točke nakon gotovo pet godina

Nobleov pokušaj s 11 metara nije našao mrežu, pa je ostalo 2-1

Vrlo su dobru uvertiru za londonski derbi i susret Tottenhama i Chelseaja dali West Ham i Manchester United. Nakon odlične igre, konačni je rezultat bio 2-1 za goste iz Manchestera, no junak utakmice nije danas zabio gol. Nije upisao niti asistenciju, ali je bio od velike važnosti na putu do novog trijumfa.

Riječ je o Davidu de Gea, Unitedov je vratar nakon više od pet i pol godina obranio udarac s bijele točke. Bila je već peta minuta sudačke nadoknade drugog poluvremena, kada se Mark Noble, koji je u igru ušao samo zbog penala, spremao za gol i poravnanje na 2-2. No, njegov je udarac španjolski vratar lako ukrotio, na oduševljenje nekoliko stotina gostujućih gostiju.

Prekinuo je tako neugodan niz, od čak 21 neuspješnog pokušaja obrane penala, ne računajući raspucavanja u UEFA-inim natjecanjima. Ako bismo ih računali, a još i pridodale one u reprezentativnom dresu, dolazimo do brojke od čak 40 udaraca s bijele točke koji su završili iza de Geinih leđa.

Posljednji je uspješni okršaj s izvođačima kaznenih udaraca imao još krajem travnja 2016., zaustavio je tada svog budućeg suigrača, Romelua Lukakua. Da stvar stavimo u perspektivu, od tada je ovaj belgijski napadač Evertonov dres zamijenio Unitedovim, pa potom i prešao u Inter te se ovog ljeta vratio na Otok, u Chelseajeve redove.

Golove su, inače, za United danas postigli Cristiano Ronaldo, koji je poravnao nakon West Hamovog vodstva. Domaće je do prednosti doveo Saïd Benrahma, no za gostujuću je pobjedu precizan bio Jesse Lingard, njegov donedavni suigrač. Tako je momčad Olea Gunnara Solskjæra zadržala priključak za vodećim Liverpoolom, koji ima 13 bodova, a de Gea postao neočekivan heroj.