Spreman sam dragi, 80 posto: Gregoritsch nije igrao od listopada, ali se vratio sa stilom

Schalke 04 je s 2-0 pobijedio Gladbach u prvoj utakmici nastavka Bundeslige

Je li itko sumnjao da u Bundesligi imamo bona fide utrku za prvaka ove sezone?

Nakon lanjske tonske probe, u kojoj je Borussia Dortmund dugo prijetila Bayernu ne bi li na kraju ostala bez goriva, ove godine gledamo revolveraški dvoboj pet ili šest momčadi, ovisno koga pitate.

Na zimsku pauzu se otišlo s RB Leipzigom na vrhu, prije toga je dugo vodila Borussia Mönchengladbach, a unutar sedam bodova bili su i Bayern i Schalke 04, s Bayerom iz Leverkusena također na korak od vodeće petorke. U prvoj utakmici nastavka prvenstva, večeras je Schalke s 2-0 pobijedio Gladbach na svojoj Veltins-Areni i dodatno pomiješao karte na vrhu tablice.

Ruku na srce, moglo je biti i gore za goste, budući da je njihov najbolji igrač bio Yann Sommer, koji je, pogotovo u prvom poluvremenu, zaustavio nekoliko stopostotnih šansi nogometaša u plavom.

Schalke je utakmicu prelomio unutar 10 minuta drugog poluvremena; između 48. i 58. zabio je oba pogotka. Prvo je Suat Serdar preciznim udarcem uz lijevu Sommerovu stativu zabio za 1-0 na asistenciju Michaela Gregoritscha, ne bi li Austrijanac 10 minuta kasnije i sam zabio za konačnih 2-0.

Gregoritschu je ovo bio debi u Schalkeovim bojama, budući da je tek došao na posudbu iz Augsburga. Ne samo to, večeras je odigrao prve minute u Bundesligi još od početka studenog, u Augsburgovom porazu upravo od Schalkea. Tada je odigrao tek pet minuta u epizodnoj ulozi, tako da mu je ovo bila de facto prva utakmica još od petog listopada. Da živimo u virtualnom svijetu Football Managera (da bar), uz njegov profil bi bila ikonica s tekstom: severely lacking match fitness.

Ali David Wagner mu je vjerovao i on mu se odužio, ne samo pogotkom i asistencijom. S ključnim dodavanjima je stvorio četiri prilike za svoje suigrače, a bio je presudan u Schalkeovoj agresivnoj tranziciji koja je, kada bi slomila Gladbachovu prvu liniju presinga, bila najbitniji faktor večerašnje pobjede.

Idealan debi, ne samo za njega, Schalkeove navijače i Wagnera nego za sve koji se vesele neizvjesnoj borbi za naslov u Bundesligi.