Spreman za povratak: Dion Drena Beljo stigao je do 15. prvenstvenog pogotka

Istra 1961 je s 3-1 slavila protiv Slaven Belupa

Posljednje, odnosno 36. kolo domaćeg prvenstva otvorili su Istra 1961 te Slaven Belupo, međusobnim susretom u Puli. Baš kao i većina utakmice ovog vikenda u HNL-u, ovaj dvoboj bio je bez rezultatskog značaja, već otprije se znalo da će domaći završiti na devetom, a gosti iz Koprivnice na sedmom mjestu.

Slavenov trener Zoran Zekić i u ovoj je utakmici ispremiješao početni sastav te priliku dao mladim igračima ili onima s manjom minutažom, što su domaći znali iskoristiti te slavili s konačnih 3-1. Svi golovi pali su u nastavku, u prvom poluvremenu nogometaši još su igrali u nešto ležernijem tonu.

Istrini pogoci postignuti su odmah na početku drugog dijela, najprije s bijele točke. Goran Paracki neoprezno je i nepotrebno startao na Franu Mlinara, pa je Dion Drena Beljo preko kaznenog udarca dobio priliku povećati svoj konto. To nije propustio, s lakoćom je svladao Slavenovog golmana Antuna Markovića, za svoj 14. ovosezonski gol u prvenstvu, čime se smjestio na treće mjesto ljestvice strijelaca.

Nije se dugo trebalo čekati na novi zgoditak, samo šest minuta kasnije domaći navijači opet su se veselili. Posve je usamljen bio Slavko Blagojević, imao je svo vrijeme svijeta prilikom pripreme ubačaja u Slavenov šesnaesterac te pronašao Hassanea Bandéa. Njemu je to bio prvi ovogodišnji pogodak u Istrinom dresu, taman u posljednjoj utakmici sezone.

Gosti su u završnici uspjeli smanjiti rezultat, za što je zaslužan mladi Luka Zvonarek. Najbrži je bio nakon što je Lovro Majkić obranio udarac iskosa, koji je uputio Bruno Bogojević, te odbijenu loptu pospremio u nebranjeni dio gola.

Pokušali su Slavenovi igrači i do izjednačenja, pogotovo jer su imali i prednosti igrača više, nakon Blagojevićevog drugog žutog kartona, ali poravnanja nije bilo. Dapače, Beljo je novim pogotkom postavio konačnih 3-1 te se još više odvojio na trećem mjestu poretka najboljih strijelaca.

Slaven je tako ostao na sedmom mjestu, s 36 bodova, dok Istra i ovu sezonu zaključuje na devetom mjestu, s ovom pobjedom došla je do 31. boda.