Spremni za Ligu za prvaka: Zadar dobio Šibenku u svom posljednjem susretu drugog kruga

Aktualni viceprvaci Hrvatske nakon 22 kola imaju četiri poraza

Za košarkaše Zadra i Šibenke završen je drugi krug, odnosno regularni dio natjecanja HT Premijer lige. U 22. kolu na Višnjiku Zadar je deklasirao južne susjede s 82-62 te je zasad preuzeo vrh tablice uoči Lige za prvaka.

Na 18-4 će Zadrani u dodatnih 10 kola prije doigravanja, a u ovom dvoboju nisu imali problema. Već nakon prve četvrtine je 31-15 za Zadar, a ništa bolje Šibenka ne igra ni u drugoj pa je na poluvremenu 50-27.

Ipak je u drugom poluvremenu došlo do zadarskog opuštanja, posebno u napadu sa samo 32 poena u drugih 20 minuta, ali ipak dostatno za uvjerljivih i okruglih 20 razlike na koncu.

Dario Drežnjak s 19 je poena bio prvi domaći strijelac, dok je Luka Božić dodao 15. 12 uz devet skokova skupio je Juan Davis. Kod Šibenke se s 20 poena i 13 skokova istaknuo Patrik Jambrović.

Šibenčani su s četiri vezana poraza malo uprskali dosadašnji savršen prvi dio sezone, ali sigurni su u Ligi za prvaka s 13-9 na petom mjestu. Na vrhu bi lako uz Zadar na jednakih 18-4 mogli biti Cedevita Junior, Cibona i Split koji sa 17-4 igraju protiv klubova iz donjeg dijela.