Sraz Udinesea i Milana kratko je prekinut. Mike Maignan žalio se na rasističke povike s tribina

Francuski vratar čak se i usred utakmice zaputio prema svlačionici

Koliko god se brojne udruge, lige i čitavi savezi trudili, rasizam nažalost još nije posve nestao s nogometnih utakmica. Prečesto svjedočimo takvim scenama diljem Europe, pojedini prekršitelji ponekad čak i budu identificirani te kažnjeni, no sve je to nedovoljno. Tome u prilog ide i večerašnja situacija s utakmice Udinesea i Milana, koja je zbog ovakvih povika morala nakratko biti i prekinuta.

Zbilo se to krajem prvog poluvremena, no još i prije toga se gostujući golman Mike Maignan na ovo požalio glavnom sucu Fabiju Maresci. Konačno je ovaj arbitar i poslušao francuskog vratara te zaustavio igru, a činilo se i kako će svi nogometaši prijevremeno otići u svlačionicu. Barem je to umalo napravio baš Maignan, ali ipak su ga njegovi suigrači nagovorili na povratak i nastavak igre.

Dakako, odmah su ga potom dočekali jaki zvižduci s tribina u Udinama, baš kao i pri svakom njegovom dodiru s loptom. Inače, prije kraja prvog poluvremena je Lazar Samardžić svladao Maignana te izjednačio na 1-1, poništivši tako Milanovo vodstvo iz 31. minute, kad je domaću mrežu pogodio Ruben Loftus-Cheek. Sve je to, naravno, u drugom planu nakon ovih povika s tribina, iako do toga ne bi ni trebalo doći…