Srbija je pobijedila Kazahstan i igrat će s Hrvatskom u polufinalu Davis Cupa

Đoković i Ćaćić donijeli su odlučujuću pobjedu u parovima

U odlučujućem, trećem meču četvrtfinala Davis Cupa Novak Đoković i Nikola Ćaćić pobijedili su Kazahstance Andreja Golubeva i Aleksdandra Nedovjesova u tri seta (6-2, 2-6, 6-3) i tako Srbiji donijeli plasman u polufinale Davis Cupa.

Meč je trajao jedan sat i 39 minuta.

Đoković i Ćaćić prvi su set dobili za pola sata, s dva ukradena servisa. Reprizu prvog seta gledali smo u drugom, samo što je taj set otišao na stranu Kazahstanaca. U trećem setu Đoković i Ćaćić stigli su do breaka u petom gemu, a zatim su u devetom gemu još jednom uzeli servis Kazahstancima. Točnije, uzeli su im servis trećom meč loptom i tako potvrdili plasman u polufinale.

Đoković je ranije u dva seta (6-3, 6-4) za sat vremena i 16 minuta pobijedio Aleksandra Bublika i tako poravnao rezultat na 1-1, nakon što je u prvom meču Mihail Kukuškin pobjedom (7-6 (5), 4-6, 7-6 (11)) nad Miomirom Kecmanovićem doveo Kazahstan u vodstvo.

Polufinale s Hrvatskom na rasporedu je u petak.