Stigne se: Dinamo je prvi šut u okvir u derbiju s Hajdukom čekao do 41. minute

Prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 0-0

Na Maksimiru se danas igra prvi veliki ovosezonski derbi: Dinamo u 18. kolu Prve HNL dočekuje Hajduk, a prvih 45 minuta podosta tvrde utakmice nismo vidjeli promjenu početnog rezultata na semaforu (0-0).

Željko Kopić oprezno je postavio igru u svom debiju na klupi prve Dinamove momčadi, a Hajduk je bio konkretnija momčad. U prvih 45 minuta Dominik Livaković ubilježio je tri obrane, a Modri su prema naprijed bili poprilično neprecizni.

Štoviše, ne možemo reći kako su u prvoj polovici utakmice stvorili izgledne prilike: u 21. minuti Luka Menalo pokušao je s desne strane kaznenog prostora, ali bez testiranja Lovre Kalinića. Splitski vratar jedinu je intervenciju upisao 20 minuta kasnije kada je Dinamo došao do prvog udarca unutar okvira gola: Josip Šutalo pucao je poslije gužve u kaznenom prostoru, ali bez ikakvih problema za Kalinića.

Dakle, Modri će morati biti ozbiljniji pred suparničkim vratarom ako žele doći do pogodaka i pobjede…