Što je ovdje radila Hajdukova obrana? Kulenović šokirao Poljud

Plavi vode u polufinalu Kupa

Unatoč tome što se očekivala tvrda, oprezna utakmica, derbi u polufinalu Hrvatskog nogometnog kupa započeo je zaista furiozno. Igralo se s gola na gol, a obje momčadi imale su prilike za pogodak u prvih 10 minuta.

Kod Hajduka je zaprijetio Nikola Kalinić, dok je Bruno Petković promašio prazan gol s druge strane. Ali upravo je Petković bio ključan igrač nešto kasnije, u 15. minuti, kada je opalio s dvadesetak metara prema golu Lovre Kalinića.

Hajdukov golman je udarac obranio, ali nedovoljno sigurno, pa se lopta odbila ravno na Sandra Kulenovića koji iz blizine zabija za 1-0. Poljud je ostao šokiran, a da bi za domaćina priča bila gora, Kalinić je pri obrani ozlijedio lakat i morao izaći iz igre.

Puno će pitanja biti postavljeno oko domaće obrane; ne samo da je Petkoviću (kao i u subotu) ostavila prostora za udarac, već i nije pratila utrčavanja Dinamovih igrača iz drugog plana. Kulenoviću je to prvi gol za Dinamo još od 10. ožujka kada je zabio Slaven Belupu. Sada je zabio Kaliniću na njegov 34. rođendan. Dinamo ima prednost na Poljudu.