Sve je isto ka’ i lani: nogometašice ŽNK Split u Osijeku su obranile titulu prvakinja Hrvatske

U posljednjem kolu pala je odluka o prvakinjama...

Nogometašice ŽNK Split drugu sezonu zaredom prvakinje su 1. HNLŽ.

U posljednjem, 20. kolu prvenstva ŽNK Split gostovao je kod ŽNK Osijek. Prije posljednje utakmice sezone situacija na tablici bila je sljedeća — Splićanke su bile prve s 54 boda, Osječanke druge s tri boda manje. Budući da su Splićanke na domaćem terenu u međusobnim susretima slavile oba puta (s 2-1 i 7-1), a Osječanke jednom (1-0), domaćoj je ekipi danas ‘igrala’ samo pobjeda od barem šest golova razlike…

To se nije dogodilo.

Splićanke su poražene s 4-1, što je bio dovoljno ‘blag’ poraz da se stigne do druge titule u posljednje dvije sezone.

Prvaci!!!!"Sve je isto ka' i lani!"😍😍😍

Posted by Ženski nogometni klub Split on Sunday, August 9, 2020

Na igralištu Mačkamama Splićanke su danas povele u 4. minuti golom Ane Dujmović. Lorena Balić poravnala je rezultat deset minuta kasnije, a zatim u 45. minuti drugim je golom dovela Osijek i u vodstvo. Mateja Bulut zabila je za 3-1 u 55. minuti, a konačnih 4-1 u petoj minuti sudačke nadoknade postavila je Izabela Lojna. Uglavnom, nedovoljno…