Sve se stigne: Leonu Baileyju trebala je 21 minuta kako bi postao igrač utakmice protiv Evertona

Ofenzivac s Jamajke zablistao je u pobjedi Aston Ville (3-0)

Everton je u novu sezonu Premier lige ušao jako dobro: momčad Rafe Beníteza u goste Aston Villi stigla je s tri pobjede i jednim remijem iz prva četiri kola, ali večeras je uslijedilo prilično teško prizemljenje. Toffeesi su poraženi rezultatom 3-0, a veliku ulogu u takvom trijumfu ekipe iz Birminghama imalo je ovoljetno pojačanje Leon Bailey.

Jamajčanski ofenzivac pristigao iz Leverkusena ušao je u igru u 61. minuti i tako ubilježio svoj treći nastup u novom klubu, a Villa je povela pet minuta kasnije preko Mattyja Casha koji je pogotkom dovršio sjajnu domaću akciju na asistenciju Douglasa Luiza. Sastav koji vodi Dean Smith otišao je u plus, a potom je nastupio Bailey…

Prvo je u 66. minuti nabacio iz kuta, a gostujući igrač Lucas Digne liznuo je njegovu loptu glavom i poslao je u vlastitu mrežu. Šest minuta kasnije Bailey je krenuo u trk praznom lijevom stranom primivši krasno dodavanje Dannyja Ingsa, a zatim je odličnim finišem matirao Asmira Begovića i na semafor postavio konačnih 3-0 svojim prvijencem za Villu. Također, prilikom proslave skinuo je dres i otkrio poruku upućenu Steffie Gregg, jamajčanskoj streamerici koja je preminula krajem kolovoza zbog komplikacija prouzročenih koronavirusom, a zbog toga je zaradio i žuti karton…

Da bi cijela situacija bila još dinamičnija, u 82. minuti morao je napustiti igru zbog ozljede, a zamijenio ga je Ashley Young. Dakle, u 21 minutu provedenu na terenu kompletirao je tek tri dodavanja, ali je zabio i pogodak, de facto upisao asistenciju, požutio i ozlijedio se. Kako bilo, kratko vrijeme provedeno na travnjaku priskrbilo mu je nagradu za igrača utakmice.