Šveđanke su protiv Tajlanđanki prošle u drugi krug. To su napravile i Amerikanke protiv Čileanki

Švedska- Tajland 5-1, SAD – Čile 3-0

U prvoj utakmici drugog kola skupine F na ženskom Svjetskom prvenstvu Šveđanke su protiv Tajlanđanki odigrale utakmicu u brzini niže i pobijedile 5-1. Brzina niže ovdje je, naravno, relativna u odnosu na način na koji su protiv Tajlanđanki u prvom kolu igrale Amerikanke kada su slavile s 13-0.

Do poluvremena je bilo 3-0. Već u šestoj minuti Linda Sembrant pogodila je za 1-0. U 19. minuti Kosovare Asllani povisila je na 2-0, a treći gol u 41. minuti postigla je Fridolina Rolfo. U drugom poluvremenu, u 81. minuti, Lina Hurtig zabila je za 4-0, a preostala dva gola pala su u sudačkoj nadoknadi — Kanjana Sungngoen prvo je smanjila na 4-1 pa je na samom kraju utakmice Elin Rubensson iz penala postavila konačnih 5-1.

Ovom pobjedom Švedska je osigurala plasman u drugi krug, baš kao i Amerikanke koje su u utakmici igranoj u kasnijem terminu pobijedile Čile 3-0. Dva gola postigla je Carli Loyd (u 11. i 35. minuti) i jedan Julie Ertz u 26. minuti. Međusobnim ogledom u posljednjem kolu grupne faze Šveđanke i Amerikanke izravno će odlučivati o prvom mjestu u skupini F.