Svi su uz Marija: Hamburgovi igrači ponovno su podignuli Vuškovićev dres visoko u zrak

Hrvatski stoper jučer je suspendiran zbog dopinga

Mario Vušković jučer je suspendiran na dvije godine zbog korištenja dopinga, odlučio je sud Njemačkog nogometnog saveza u Frankfurtu. Mladi hrvatski reprezentativac tako je saznao ishod priče koja je počela prošlog rujna kada je bio pozitivan na prvom, a onda i drugom testu, a otad nije nastupao za matični HSV.

Čitava sportska zajednica stala je na Vuškovićevu stranu, uključujući njegov bivši klub Hajduk, sadašnji HSV i Hrvatski nogometni savez, za čiju U-21 selekciju nastupa. Hrvatski stoper ima pravo na žalbu, neki njemački mediji smatraju da bi ona mogla biti i uspješna, a danas je u objavi na Instagramu poručio da se neće predavati i da će se boriti svime što ima kako bi potvrdio svoju nevinost.

Usput je poželio sreću svojem Hamburgu koji je danas otišao u goste Fortuni iz Düsseldorfa u važnoj utakmici 26. kola 2. Bundeslige. Njemački velikan branio je sedam bodova prednosti u odnosu na domaće na trećem mjestu, a na kraju je odigrao 2-2.

Gosti su poveli preko Lászla Bénesa koji je u petoj minuti pogodio iz odbijanca nakon obranjenog kaznenog udarca, ali Fortuna je do predaha preokrenula preko Dawida Kownackog i Felixa Klausa. Konačnih 2-2 postavio je domaći igrač Christoph Klarer koji je u 75. minuti uvalio loptu u svoj gol.

Potez utakmice zapravo se dogodio u petoj minuti kada je Bénes nakon postignutog gola otrčao do klupe i uzeo Vuškovićev dres, a zatim ga podignuo i stavio ruku na srce. Isto je poslije utakmice pred navijačima napravio Ludovit Reis.

HSV je zasad treći u 2. Bundesligi s 50 bodova; toliko broji i Heidenheim s utakmicom manje na drugom mjestu, a Darmstadt je prvi s 55.