Svijećice na torti, lopta u mreži: Suárez je zabio 12. ligaški gol u pobjedi Atlética nad Valencijom

Urugvajski napadač proslavio je večeras 34. rođendan

Atlético Madrid pobijedio je Valenciju 3-1 u 20. kolu Primere i na vrhu tablice povećao prednost u odnosu na Real Madrid na sedam bodova, s utakmicom manje.

Valencia je bolje otvorila utakmicu na Wandi Metropolitano, a u 11. minuti Uroš Račić doveo je Valenciju u vodstvo jednim od najboljih golova u dosadašnjem dijelu sezone — udarac je uputio unutarnjom stranom kopačke s više od 20 metara, a lopta je završila u samom gornjem kutu Atléticova gola.

Drugo kolo zaredom Jan Oblak morao je vaditi loptu iz mreže. Također, drugi put u nizu ju je morao vaditi iz mreže nakon što je udarac prema njegovom kolu uputio jedan srpski igrač (u prošlom kolu iz penala mu je zabio Eibarov golman Marko Dmitrović). Zabio mu je ranije ove sezone i Ante Budimir u pobjedi Atlética nad Osasunom, pa eto zanimljive podudarnosti… Primio je do sada ukupno osam golova.

Uglavnom, Atlético je relativno brzo vratio stvari pod svoju kontrolu.

João Félix zabio je u 23. minuti nakon ubačaja iz kuta u padu nogom (đonom) za 1-1, a u drugom poluvremenu Atlético je dvama golovima s krila priveo posao kraju.

U 54. minuti Luis Suárez se nakon Felixova proigravanja s krila spustio u kazneni prostor i plasirao loptu u drugi kut za 2-1, a u 72. minuti Valencijina obrana izigrana je na suprotnom, desnom krilu, odakle je Marcos Llorente odigrao povratnu za Ángela Correu koji je postavio konačnih 3-1.

Suárez je, inače, danas proslavio svoj 34. rođendan. Ni manje ni više nego 12. ligaškim golom za Atlético u samo 15 odigranih utakmica…