Tako blizu, a tako daleko: Rijeka je golom u sudačkoj nadoknadi poražena od Real Sociedada

Rijeka - Real Sociedad 0-1

Dugo su nogometaši s Rujevice čekali povratak u UEFA-inu Europsku ligu, ali su bili na korak do prvog boda već u prvoj utakmici. Večeras je Rijeka poražena od Real Sociedada s 0-1 u utakmici prvog kola u skupini F.

Nogometaši Rijeke i Real Sociedada otišli su na odmor nakon prvih 45 minuta u kojih su i jedni i drugi mogli zabiti; obje momčadi pogodile su gredu, obje imale nekoliko pristojnih prilika za gol. Sociedad je do toga došao kontrolirajući posjed, Rijeka napadajući prostor iz kontri i stojeći čvrsto u nekom obliku srednjeg bloka.

U 14. i 38. minuti Stjepan Lončar i Franko Andrijašević bili nadomak gola. Prvo su dvaput šutirali i dvaput im je Álex Remiro obranio, a u drugoj situaciji je Lončar pogodio stativu.

S druge strane, Sociedad je imao više nego duplo više udaraca od Rijeke te 61 posto lopte. Sraz stilova.

Drugo poluvrijeme se nastavilo u sličnoj dinamici, ali i jedni i drugi su pali konceptualno i izvedbeno; niti je Sociedad jednako kvalitetno gradio napade u posjedu niti je Rijeka ulazila u kontre opasno kao u prvom dijelu. Andrijaševićeva ozljeda u 63. minute nije pomogla po tom planu.

Simon Rožman je svoju momčad pozicionirao sve dublje prema vlastitom šesnaestercu što se utakmice više primicala kraju. Gosti su povećavali pritisak, ali napadi su uglavnom išli preko krila budući da su najopasnije zone u sredini bile popunjene bijelim dresovima.

Pritisak je kulminirao u 83. kada je Mikel Merino proigrao Mikela Oyarzabala ali je kapetan gostiju pogodio stativu. Par minuta kasnije, Ivan Nevistić spašava Rijeku. Dominacija gostiju došla je na naplatu u trećoj minuti sudačke nadoknade kada je David Silva jednim potezom proigrao Jona Bautistu i riješio utakmicu. 0-1, kraj priče.

Na kraju balade, La Real je bio apsolutno bolji u svakom aspektu, ali Rijeka ovom remiju sigurno neće gledati u zube. Uostalom, Real Sociedad je u posljednje dvije utakmice s po 3-0 razmontirao Getafe i Betis. Minimalni poraz u sudačkoj nadoknadi protiv takvog suparnika nije sramota.