Talijani su velesila novog natjecanja. Njihov klub igrat će i u trećem finalu Konferencijske lige

Fiorentina je obranila svoju prednost iz prve utakmice

Fiorentina je večeras stigla u goste Club Bruggeu, bila je to uzvratna utakmica polufinala Konferencijske lige. Talijanski sastav u prvom je dvoboju slavio s 3-2 te s tom prednošću stigao u Belgiju, a nju je nakon večerašnjih 90 minuta i sačuvao te nastavio niz koji je u KL započela Roma. Doduše, ostvarile su Viole to tek u 85. minuti, kad je Lucas Beltrán pogodio s bijele točke te postavio konačnih 1-1.

Tom je jedanaestercu prethodila nesmotrena reakcija domaćeg braniča Brandona Mechelea, koji je visoko podignuo koljeno te tako u glavu pogodio Fiorentininog napadača M’Balu Nzolu. Glavni sudac Halil Umut Meler odmah je dosudio kazneni udarac, pa ga je argentinski nogometaš pretvorio u izjednačenje, odnosno gostujuće vodstvo u ukupnom rezultatu.

Prije toga, Club Brugge je još od 20. minute bio u vodstvu, za to je zaslužan branič Maxim De Cuyper. Pobjegao je pažnji Violinih braniča te se ubacio iz pozadine, pa potom u pravom trenutku naletio na ubačaj kapetana Hansa Vanakena. No, domaći kao da su se zadovoljili time te kako je utakmica odmicala svojem kraju, sve su više čekali produžetke.

Bez njih su, dakle, na kraju ipak ostali, baš kao i bez prvog europskog finala nakon čak 46 godina te završnice tadašnjeg Kupa prvaka s Liverpoolom (0-1). No, zato je Fiorentina postala prava velesila u Konferencijskoj ligi, ovo joj je već drugo finale u samo tri dosadašnja izdanja tog natjecanja. U četvrtak ćemo saznati tko će je dočekati u Ateni, nakon uzvrata Aston Ville i Olympiacosa (2-4) u Grčkoj.