Terzićeve trupe bez milosti: Borussia Dortmund srušila je i Leipzig za 10. pobjedu zaredom

Crno-žuti su vezali devet ligaških slavlja te su opet na vrhu (2-1)

Nitko u kalendarskoj 2023. godini nije uspio svladati Borussiju Dortmund. Štoviše, nitko joj u 10 utakmica od povratka s Mundijala nije uspio ni otkinuti bod, a to uz Ligu prvaka znači i devet vezanih ligaških slavlja.

Deveto je došlo u potencijalno jako opasnom dvoboju protiv RB Leipziga koji je na Westfalen stigao osokoljen aktivnim rezultatom protiv Manchester Cityja i s dva vezana slavlja u ligi, ali domaćin je slavio s 2-1.

Oba pogotka pala su u prvom dijelu. Rano je zabio domaćin, već u 13. minuti Julian Brandt pogađa na asistenciju Judea Bellinghama, ali VAR se upalio te je pronašao igranje rukom u akciji pa ipak ostaje 0-0.

No, ne zadugo. Opet je morao intervenirati sudac i VAR, ovaj put kad je Janis Blaswich srušio Marca Reusa. Krenuo je Dortmundov krilni napadač sam na golmana, a ovaj ga je sapleo u Reusovom pokušaju obilaska. S bijele točke isti dvoboj i isti rezultat: Blaswich izvlači deblji kraj i Reus mu zabija za 1-0.

Vodstvo je udvostručeno u 39. minuti kad je jedan odbijanac nakon prekida dočekao Emre Can na 17 metara te je potegnuo iz voleja. Nije to idealno sjelo, ali odbijalo se jako nezgodno od poda i igrača te je iznenadilo Blaswicha i završilo je u mreži.

Smanjio je Leipzig ipak u kasnijoj fazi. Igrala se 74. minuta kad je lijepom dugom loptom na lijevu stranu iza obrane izbačen David Raum, a on šalje povratnu na drugu stativu gdje je Emil Forsberg koji zabija iz blizine.

Ostalo je 2-1 do kraja pa je to, kako je već rečeno, Borussijina deveta ligaška pobjeda u nizu. Time je potpuno zaboravljena mini kriza prije Svjetskog prvenstva i sigurno će Dortmund dočekati i sljedeće kolo najmanju ruku izjednačen s Bayernom na 49 bodova.

Leipzig je četvrti s 42 boda, a Joško Gvardiol odradio je cijeli susret.