Teška bitka u blatu završila je pobjedom: Rijeka je u produžetku uspjela pobijediti ukrajinski Kolos

Rijeka - Kolos 2-0

U trećem pretkolu Europa lige Rijeka je na Rujevici u produžetku pobijedila ukrajinski Kolos 2-0. U playoffu Europa lige Rijeka će igrati protiv Københavna.

Rijeka je u prvom poluvremenu bila uvjetno rečeno bolja, iako neke konkretne ideje u probijanju disciplinirane, strpljive i povremeno visoke Kolosove obrane baš i nije bilo. Dovoljno je reći da je najbolja prilika za Rijeku u prvom poluvremenu bio udarac iz kornera — u 13. minuti ubačaj Roberta Murića ispod prečke izvukao je gostujući vratar Jevhen Volinec.

Kolos je nešto pokušavao iz prekida i kontri kojih baš i nije bilo, ali svejedno je u završnici prvog poluvremena, u 42. minuti, zamalo došao do vodstva kada je Jevhen Novak jednu povratnu loptu s pet metara poslao preko gola.

Na koncu je Kolos imao i veći posjed lopte u prvom poluvremenu (51 posto), ali niti jedan udarac u okvir protivničkog gola, dok ih je Rijeka imala tri od osam.

U drugom poluvremenu, više-manje ista priča. U 57. minuti Volinec je obranio udarac Domagoja Pavičića, jedini koji je išao u okvir gola u nastavku igre do tog trenutka. Posjed je prešao debelo na stranu Rijeke do druge polovine drugog poluvremena, ali uz pogreške u predaji lopte prilike su u tom razdoblju izostale.

U 70. minuti vidjeli smo do tada najbolju priliku na utakmici kada je Franko Andrijašević namjestio udarac Stjepanu Lončaru na 16 metara, ali je taj pokušaj otišao preko gola. Tri minute kasnije Sandro Kulenović (ušao umjesto Pavičića u 71. minuti) s pet metara loptu nije zahvatio glavom nego ramenom i poslao je preko gola. U 80. minuti opasnu kontru Kolosa u zadnji je tren zaustavio Luka Capan.

Utakmica do tada nije zadovoljila ozbiljnije estetske standarde, a situacije je postala još gora kada je epski pljusak zalio Rujevicu i natopio teren u samo nekoliko minuta. U 90. minuti Jevhen Seleznjov zapucao je na Rijekinu sreću čisti zicer s pet metara i utakmica je otišla u produžetke.

U međuvremenu je palo toliko kiše da je Rujevica u svim bitnijim aspektima bila neupotrebljiva za igru i stoga ne čudi što je Rijeka do gola došla nakon kornera — Andrijašević je glavom uspio spustiti loptu za Joãa Escovala čiji je udarac prvo završio na prečki i zatim u golu. Pobjedu je u 115. minuti golom potvrdio Andrijašević. Volinecu je lopta skliznula iz ruku, prema golu ju je zatim poslao Kulenović, lopta je stala na gol-crti, a preko crte ju je pogurao Andrijašević…

Uglavnom, Rijeka ide u Dansku. Utakmica se igra prvog dana listopada. Nadamo se da će biti suho.