Težak ispit za Vatrene: Španjolska je razbila Slovačku i u osmini finala igra s Hrvatskom

Španjolska je u Sevilli s 5-0 isprašila Slovačku

Španjolska je na La Cartuji razmontirala Slovačku i u stilu se plasirala u osminu finala, gdje će igrati protiv Hrvatske. Vatreni su znali da igraju s drugoplasiranom momčadi skupine E; Švedska je u drugom susretu protiv Poljske dugo držala vodstvo, izgubila ga u 84. minuti i onda ipak pobijedila pogotkom u 94. minuti.

Hrvatska tako u osmini finala ide na Španjolsku, koja je, unatoč slabijim rezultatima u prve dvije utakmice, po igri jedna od boljih momčadi na turniru i koja će sada sigurno biti i oslobođena golgeterskog grča.

U Sevilli je završilo 5-0, ali moglo je biti i gore za Slovačku.

U prvom poluvremenu se, barem na početku, činilo kako je Furija na ovom natjecanju zbilja ukleta. Nakon dvije utakmice u kojima je dominirala, ali izvukla samo dva boda, Španjolci su u prvih pola sata promašili (još jedan) penal, par dobrih prilika, a onda je Pablo Sarabia u 30. minutu pogodio i prečku.

Pa ipak, tada se otvorilo, budući da je Martin Dúbravka bizarnim potezom odbijenu loptu nakon Sarabijinog udarca proslijedio u vlastitu mrežu. Bilo je to dovoljno da se Španjolskoj pročiste cijevi. Do kraja poluvremena bilo je 2-0, a u nastavku je Slovačka doživjela pravi potop.

Sarabia je okrunio sjajnu predstavu pogotkom u 56., a onda je i namjestio gol za Ferrana Torresa, koji je zabio u svojem prvom dodiru s loptom u 67. minuti. Utakmica je tada već bila gotova, a potpuni slovački raspad potvrdio je Juraj Kucka s drugim autogolom na utakmici.

Španjolska je tako nadoknadila sve frustracije iz prve dvije utakmice; dominirala je apsolutno u svakom pogledu, završila utakmicu sa 61 posto lopte u nogama, 17 udaraca, čak devet u okvir gola i pet komada u mreži. Pred Vatrenima je ogroman ispit u osmini finala.