Tibor Halilović sinoć je postao Heerenveenov junak zabivši pobjednički gol u 95. minuti

Njegova momčad slavila je protiv AZ-a u prvoj utakmici doigravanja za Konferencijsku ligu

Heerenveen je sinoć pobijedio AZ Alkmaar s 3-2 u prvom susretu polufinala doigravanja za plasman u Konferencijsku ligu. Pobjednički pogodak postigao je hrvatski nogometaš Tibor Halilović u petoj minuti sudačke nadoknade.

Svih pet golova je palo u drugom poluvremenu. Domaćin je poveo 1-0, AZ je okrenuo rezultat s dva gola u nizu, da bi Heerenveen u sudačkoj nadoknadi zabio dva gola za pobjedu.

Strijelci za Heerenveen, osim Halilovića, bili su Sydney van Hooijdonk (58) i Amin Sarr (90). Za AZ su golove postizali Håkon Evjen u 59. i Vangelis Pavlidis u 65. Zanimljivo, na kraju utakmice obje su momčadi imale identičan broj udaraca: 14 ukupno i četiri u okvir.

Halilović je u Heerenveen stigao u siječnju 2021. godine iz Rijeke, a prije toga je igrao za Wislu Kraków, Lokomotivu i drugu Dinamovu momčad. Sinoć je zabio svoj peti gol za nizozemsku momčad, a podijelio je i tri asistencije u svim natjecanjima.

Uzvrat se igra u nedjelju, 22. svibnja na AZ-ovom AFAS stadionu.