Timski napor: čak četvorica igrača Phoenix Sunsa zabila su 20+ u pobjedi protiv Denvera

Sunsi su u prvoj utakmici polufinala Zapada slavili sa 122-105

Prednost domaćinu.

Phoenix Suns su u prvoj utakmici polufinala Zapada sa 122-105 pobijedili Denver Nuggetse i poveli 1-0 u utrci za konferencijskim finalom. Phoenix je tako nastavio sjajnu formu iz susreta s LA Lakersima i upisao četvrtu uzastopnu pobjedu u doigravanju.

S druge strane, Nuggetsi su konferencijsko polufinale započeli porazom, baš kao i konferencijsko četvrtfinale. Štoviše, protiv Portland Trail Blazersa su gubili 0-2, a onda i 2-3, tako da se ne nalaze u nepoznatim vodama.

Utakmica je bila sasvim izjednačena sve do treće četvrtine; prva je završila 28-28, a na poluvremenu je Phoenix imao samo jedan poen razlike. Međutim, unatoč tome što su gubili 10 razlike na početku drugog poluvremena, 31-21 u pretposljednjoj četvrtini značilo je da domaćin u posljednju ulazi s +12, što je onda pretvoreno u konačnih 17 razlike.

Chris Paul je na početku utakmice ponovo pokazao znakove ozljede ramena, ali je vrlo brzo ušao u ritam i na kraju završio utakmicu s 21 poenom, šest skokova i 11 asistencija. Pogodio je dvije od tri izbačene trice. Mikal Bridges je bio najbolji strijelac utakmice sa 23 poena, ali bila je ovo timska pobjeda za domaćina.

Četvorica igrača Phoenix Sunsa zabila su najmanje 20 poena. Osim Paula i Bridgesa, prednjačili su Deandre Ayton i Devin Booker. Prvi je pogodio 69 posto šuteva iz igre i imao 20 poena uz 10 skokova. Potonji je ubacio 21 poen, podijelio četiri asistencije i uhvatio osam skokova.

Denver je, naravno, predvodio Nikola Jokić sa 22 poena, devet skokova i tri asistencije, ali to ovoga puta nije bilo dovoljno.