Tisuće Zadrana k’o ludi slave, opet je Zadar prvak države

Zadar je u petoj utakmici finala pobijedio Split 84-57

KK Zadar je, nakon 13 dugih godina, osvojio titulu prvaka Hrvatske u košarci.

Nakon iscrpljujuće i duge serije, u kojoj su i jedni i drugi dobili po dvije utakmice, Zadar je danas uvjerljivo tukao Split na svom Višnjiku. Ambijent nije mogao biti bolji.

Naime, klub je u posljednji tren dozvolio dolazak navijača, tako da se utakmica igra ispred nekoliko tisuća gledatelja. Zadar je prisustvo Tornada iskoristio na najbolji mogući način i nakon prve dvije četvrtine imao ogromnih 20 razlike.

Poluvrijeme nije ništa promijenilo; štoviše, Zadar je treću četvrtinu dobio 22-14 i povećao ukupnu prednost na ogromnih, nedostižnih 28 razlike. Utakmica je u posljednjoj četvrtini izgubila na kompetitivnom naboju zbog ogromne prednosti domaćih, ali ne i na atmosferi.

Zadrova prednost je u jednom trenutku u posljednjoj četvrtini narasla čak i na 32 razlike, a utakmica je završila pobjedom od 84-57. Dominacija od početka do kraja. Split je utakmicu efektivno izgubio zbog katastrofalnog šuta; 38 posto šuta iz igre za dva, 22 posto za tri.

Pripadnici Tornada slavili su na tribinama, a na parketu su briljirali Antonio Jordano i Chinanu Onuaku. Prvi je zabio čak sedam trica, drugi je uz 19 poena uhvatio i 15 skokova.