Top lista nadrealista: za 460 minuta Håland je upao među deset najboljih strijelaca Bundeslige

Werder - Borussia Dortmund 0-2

Što ima novoga? Ništa, moglo bi se reći, s obzirom na to da je Erling Braut Håland — pogađate — postigao još jedan gol.

U 23. kolu Bundeslige Borussia Dortmund pobijedila je u gostima Werder 2-0 i barem privremeno, s 45 bodova, izbila na drugo mjesto na tablici. Za 1-0, nakon ubačaja iz kuta, nogom, u 52. minuti zabio je iz blizine Dan-Axel Zagadou. Håland je pak za konačnih 2-0 zabio u 66. minuti, nakon povratne lopte s desnog krila koju je jednostavno zakucao u bliži kut.

I to je točka u kojoj nam ne preostaje ništa drugo nego baciti se na brojke. Više njih je zanimljivo.

Dakle, bio je to Hålandov 40 gol ove sezone u 30 odigranih utakmica. Ako ilustracija treba biti upečatljivija, valja samo reći da još nije stigao do granice od dvije tisuće odigranih minuta. Ako ilustracija treba biti upečatljivija, valja samo reći da još nije stigao do granice od dvije tisuće odigranih minuta. Bio mu je to 12. gol u posljednjih osam utakmica.

A bio mu je to i deveti gol ove sezone u Bundesligi, dakle u natjecanje u koje je formalno stigao 4. siječnja, što znači da se sada nalazi među deset najboljih strijelaca lige. Za to mu je bilo potrebno 460 minuta. Što se tiče efikasnosti, dovoljno je reći da je tih istih devet golova plod 15 udaraca prema suparničkim vremena.

Naravno, nije valjda niti potrebno reći kako je riječ o prvom igraču koji je u svojih prvih šest bundesligaških utakmica postigao devet golova.

Jednom riječju, nadrealno, bez pretjerivanja.