Topnici su im mušterije: Sterling je zabio za sedmi uzastopni ligaški trijumf Cityja nad Arsenalom

Manchester City je na Etihadu slavio s 1-0

Mikel Arteta možda je pokrenuo revoluciju na Emiratesu, ali neke stvari se, izgleda, ne mijenjaju…

Arsenal je još jednom izgubio od Manchester Cityja (sedmi uzastopni put, što je rekord) u Premier ligi i nastavio post u gostujućim utakmicama protiv top 6 klubova. Večeras je na Etihadu završilo 1-0 nakon puno trke i taktičkog nadmudrivanja, ali malo kvalitetne igre.

Pep Guardiola još jednom se, izgleda, pravio pametan i iznenadio sve, uključujući i vlastite igrače, taktičkom postavom. Bernardo Silva i João Cancelo (?) započeli su kao srednji vezni, Phil Foden na krilu. Igrač odluke igrao je na svojoj prirodnoj poziciji.

Raheem Sterling zabio je prvi i posljednji pogodak na utakmici u 23. minuti, nakon što je domaćin uhvatio Arsenalovu obranu u raskoraku. To mu je četvrti pogodak u posljednjih pet utakmica protiv Topnika. Tome je u istom periodu dodao i dvije asistencije. Voli igrati protiv Topnika.

Sterlingu je ovo drugi ligaški pogodak ove sezone, a ova pobjeda, što je za Guardiolu sigurno bitnije, znači da City ima šanse izjednačiti se s Liverpoolom, ako dođe do tri boda u utakmici zaostatka s West Hamom.

Thomas Partey je odigrao svoje prve minute u Arsenalovom dresu u drugom poluvremenu, ali Topnici su još jednom igrali s ručnom, kao da Arteta još uvijek nije pronašao način da iz ove momčadi izvuče napadačku fluidnost bez žrtvovanja obrambene organizacije.