Totalna nemoć: Real Madrid je sinoć prvi put od 2010. godine ostao bez udarca unutar okvira

Nijedan od 13 pokušaja nije pronašao metu

U već trećem ovosezonskom El Clásicu, Barcelona je u prvoj utakmici polufinala španjolskog kupa slavila s 1-0 u gostima kod Real Madrida. Time je došla do solidne prednosti uoči uzvrata koji je na rasporedu tek u travnju, kada ćemo dobiti sudionike finala Cope del Rey, za što se još bore baskijski rivali Osasuna i Athletic (1-0).

Trenutak odluke zbio se u 26. minuti, kada je Franck Kessié sam izašao pred Thibauta Courtoisa, a belgijski vratar njegov je udarac odbio točno do Édera Militãa. Na žalost brazilskog braniča, lopta je od njegove noge otišla u mrežu, nije ju nikako mogao iskontrolirati.

I prije i poslije te situacije, Realovi nogometaši svojski su se trudili ne bi li svladali Marc-Andréa ter Stegena, no to im nikako nije polazilo za rukom. Dapače, bilo su izrazito neprecizni, jer nijedan od 13 pokušaja nije pronašao metu, odnosno domaći sastav ostao je bez ijednog udarca unutar okvira gola. To se igračima Kraljevskog kluba na domaćem terenu nije dogodilo već 13 godina, odnosno još od 2010. godine.

Od tih 13 udaraca, čak sedam su ih blokirali Barcelonini nogometaši, preostalih šest prohujali su pored gola. Najviše se u tome okušao baš kapetan hrvatske reprezentacije, Luka Modrić je u 84 minute na terenu čak četiri puta gađao, no tri njegova pokušaja završila su u suparničkom bloku.

Nastavila se tako i sjajna serija Barcelonine obrane, jer uz čak 17 ligaških clean sheetova, sada je mreža ostala netaknuta i po treći put u domaćem kupu. Trener Xavi sigurno očekuje sličnu predstavu svoje momčadi za 15-ak dana, u novom izdanju najvećeg derbija španjolskog nogometa, kada će Barça na Camp Nouu ugostiti Real i tražiti pobjedu kojom bi se itekako primakla novom ligašku naslovu…