Totalni blackout: Marseille je remizirao sa Strasbourgom iako je do 88. minute imao 2-0

Tudorova momčad primila je dva brza gola s igračem manje (2-2)

Teško objašnjiv remi odigrao je Marseille Igora Tudora kod kuće protiv Strasbourga. Iako je pola sata bio s igračem manje, Marseille je do 88. minute imao 2-0 da bi na kraju morao ipak potpisati remi.

Ostao je domaćin na Vélodromeu s igračem manje u 30. minuti kad je Leonardo Balerdi kao posljednji čovjek srušio napadača koji bi se sjurio na gol. Spasio je tako gotovo siguran pogodak, a njegova je žrtva naplaćena u drugom dijelu.

Chancel Mbemba bio je najbrži na odbijancu nakon što je gostujući vratar obranio udarac iz slobodnjaka, ali iz drugog pokušaja pomoći za Strasbourg nije bilo pa domaćin vodi u 49. minuti.

Činilo se da je zaista sve gotovo kad Strasbourg nije uspio zabiti ni do 74. minute, već je skrivio i penal koji je u drugi pogodak pretvorio Alexis Sánchez. Ostalo je 2-0 do 88. minute, a onda potpuni preokret i šok.

Već su se domaći na Azurnoj obali vodili kao čvrsti na drugom mjestu s drugom pobjedom u nizu nakon poraza u derbiju od PSG-a, ali ukazao se Jean-Eudes Aholou kao apsolutni junak večeri.

23-godišnji veznjak ove je sezone imao samo jedan ligaški gol, a u rasponu od nekoliko desetaka sekundi zabio je dva. Prvi je bio ponešto sretan, zabio je nogom s peterca nakon što mu je prebačena lopta iz kornera.

Imao je vjerojatno i sreće u odbijancu od bloka, ali je zato drugi sjajan. Pravo malo remek-djelo, potegnuo je iz prve s 20 metara i pogodio gornji desni kut.

Tudor se tako mora zadovoljiti remijem i bodom s kojim je drugi s 56 bodova, samo dva više od Lensa. Strasbourg je 15. s 23 boda, tik do zone ispadanja.