Tramezzani radi dobar posao. Istra je protiv Rudeša ostvarila nešto što je čekala tri godine

Rudešani su izgledali zrelo, ali rezultat je isti

Rudeš i Istra danas su odigrali rezultatski nebitnu utakmicu i tako otvorili 33. kolo HNL-a, a gledali smo vrlo živahan susret u kojemu se domaćin dosta dobro predstavio, no završilo je, na kraju, kako su svi i navikli; suparnik je pobijedio (3-1).

Bolje je počela Istra. Puljani su već na samom početku napravili džumbus Rudešu; odnosno, učinio je to Emmanuel Ekong koji je već u prvoj minuti izvrtio suparničke braniče i onda zapucao te stavio na muke Mateja Markovića, a onda je glavom tukao Salim Fago Lawal.

Rudeš je odlučio uzvratiti pa je Fran Karačić u osmoj minuti bravurozno i nimalo neopasno opalio iz slobodnog udarca, ali potom je povela Istra — spomenuti Lawal u 16. je minuti stisnuo loptu iz voleja nakon jednog kornera i tako otključao Markovićevu mrežu, a više o tome možete pročitati (i vidjeti) OVDJE.

Rudeš je, doduše, jako brzo uzvratio udarac — domaći su poravnali već u 19. minuti preko Riada Mašale kojemu je asistirao bivši Dinamov talent Ante Ćorić, a bosanskohercegovačkom igraču to je bio treći gol u HNL-u ove sezone.

Valja istaknuti i ružan sudar iz 36. minute; Mladen Devetak tada se zabio u vratara Markovića koji je na tren i izgubio svijest te na kraju morao izaći van, ali brzo je došao k sebi i svjestan ustupio mjesto rezervnom golmanu Eugenu Cibanu koji je branio do kraja.

Mašala je zabio gol, a u 41. minuti je lako mogao i do drugog da nije bilo Lovre Majkića koji je odlično skinuo njegov šut s otprilike 10 metara, a Rudeš je u drugom poluvremenu dugo bio bolja momčad, izgledao konkretnije i opasnije. Najbliže preokretu stigao je u 68. minuti kada je Jan Doležal izbio u zicer, ali Majkić je u toj situaciji još jednom spasio Istru.

Općenito smo imali dojam da nekako gledamo možda i jednu od zrelijih predstava Rudeša ove sezone, no pulska momčad ipak je vratila vodstvo i prelomila utakmicu u svoju korist. Mario Čuić prvo je poentirao na asistenciju Villea Koskog u 72. minuti, a onda je Mateo Lisica samo nekoliko trenutaka kasnije utrpao loptu u mrežu s desne strane kaznenog prostora za konačnih 3-1. Ciban je vrlo naivno reagirao u toj situaciji, a nije to bila zadnja velika prigoda — na primjer, Matej Vuk u 80. je silovito potegnuo s ruba šesnaesterca, a lopta je odsjela na gredi.

Paolo Tramezzani taj je dvojac strijelaca uveo u igru kao džokere s klupe, a oni su mu se na kraju propisno odužili i donijeli mu treću pobjedu zaredom, što se Puljanima u prvenstvu nije dogodilo od ožujka 2021. godine.

Istra će vikend dočekati na ugodnom šestom mjestu, ali s njega lako može pasti eventualnim pobjedama Varaždina i Gorice. Jedni igraju s Hajdukom, drugi sa Slavenom