Tresla se brda, rodio se miš: U Setiénovom debiju Barcelonu je protiv Granade izvukao — Messi

Barcelona - Granada 1-0

Poboljšanja su bila vidljiva vjerojatno u onoj mjeri u kojoj mogu biti vidljiva kod momčadi koju je novi trener preuzeo prije četiri dana.

S dominacijom u posjedu, bekovima postavljenima izrazito visoko, s porastom u broju pokušaja dodavanja Barcelona se u 20. kolu La Lige s Granadom mučila sve do 76. minute i gola — Lionela Messija. Završilo je 1-0.

Recimo, u prvom poluvremenu Barcelona je imala posjed od 82 posto, broj pokušanih dodavanja prešao je brojku 500, Jordi Alba igrao je duboko u sredini, ali u okvir gola upućena su svega dva udarca.

U 67. minuti Granada je zamalo povela kada je Yan Brice Eteki s ruba kaznenog prostora tijekom jednog od rijetkih Granadinih izleta na Barceloninu polovinu uzdrmao stativu.

Granadi, koja je cijelu utakmicu stajala u dubokom bloku, često i na manje od 35 metara, život je postao još teži kada je u 69. minuti German Sanchez zaradio drugi žuti karton. Sedam minuta kasnije nakon sjajne kombinacije Antoinea Griezmanna i Artura Vidala, Messi je iz blizine pogodio za 1-0. Bio mu je to prvi ovosezonski prvenstveni gol desnom nogom.

Uglavnom, desna Messijeva noga vratila je Barcelonu ponovna na vrh tablice, s 43 boda, koliko ima i Real Madrid. I Quiqueu Setiénu debi na Barceloninoj klupi učinila sasvim ugodnim — izvedba je bila solidna, a na kraju je stigao i rezultat, iako je možda moglo i jednostavnije. Idućeg vikenda Barcelona u gostima igra kod Valencije nakon čega će materijala za izvlačenje brzopletih zaključaka biti više…