Tri komada u 12 minuta: Rebić je u Milanovom gaženju Torina stigao do hat-tricka i asistencije

Golove su u 36. kolu Serie A postigli i Brozović i Pašalić

U 36. kolu Serie A Milan je u gostima pregazio s Torino sa 7-0 u utakmici u kojoj je Ante Rebić zabio tri gola i upisao jednu asistenciju. Rebić je zabio sjajan gol i u prošlom kolu protiv Juventusa, a večeras ih je utrpao tri u samo 12 minuta.

Milan je poveo u 19. minuti golom Thea Hernandeza, a sedam minuta kasnije Franck Kessié povisio je na 2-0. To je bilo to u prvom poluvremenu, a u drugom je uslijedio Torinov potop.

U 50. minuti Brahim Diaz zabio je za 3-0, a 12 minuta kasnije Rebić je asistirao Hernandezu za njegov drugi gol, odnosno za 4-0. U 67. i 72. minuti zatim je sam pospremio dvije lopte u mrežu nakon istrčanih kontri i u 79. minuti postavio konačnih 7-0, sretnim udarcem koljenom. Minutu kasnije zamijenio ga je Mario Mandžukić.

Milan se nakon ove visoke pobjede nalazi na trećem mjestu sa 75 bodova. Druga je Atalanta s istim brojem bodova i boljom gol-razlikom, a četvrti Napoli s dva boda manje. Juventus se nalazi na petom mjestu sa 72 boda.

Milanu je potrebna još jedna pobjeda za potvrdu plasmana u Ligu prvaka. Nitko od konkurenata večeras nije kiksao. Atalanta je kod kuće pobijedila Benevento 2-0 (gol Marija Pašalića), a Juventus je pobijedio Sassuolo 3-1 u gostima. Nevezano za ovu borbu oko ulaska u Ligu prvaka, dodajmo i da je Marcelo Brozović bio strijelac u pobjedi Intera nad Romom od 3-1…