Trijumfalni odlazak u suton: Pizarro nije odigrao ni minute, ali njegov Werder je ostao u Bundesligi

Pizarro je otišao u penziju, a njegov Werder je odigrao 2-2 s Heidenheimom

Gotovo je. Pada sunce, on gleda u zalazak, kopačke su obješene o klin, otvara se pivo, pali cigareta…

Claudio Pizarro na dosljedan način stavio je točku na i svoje impresivne i lude karijere. Nije odigrao niti minute u sinoćnjoj uzvratnoj utakmici doigravanja za ostanak u Bundesligi između njegovog Werdera i Heidenheima.

Završilo je 2-2, a budući da je u Bremenu bilo 0-0, Pizarrova momčad osigurala je prvoligaški status barem još jedne sezone.

U jednu ruku, šteta; jer, Heidenheim se junački borio, iako je već od treće minute autogolom gubio 1-0. Izjednačio je u 85., a nije se predao niti u 94., kada je primio gol za 1-2 i kada je bilo jasno da je san mrtav. Penalom u zadnjim sekundama drugoligaš je ostao neporažen u dvije utakmice i uzdignuta čela vraća se u 2. Bundesligu.

A Pizarro… Što više reći kada je sve rečeno?

Nakon što je šest puta slavio bundesligaški naslov, šest puta dizao trofej za najbolju momčad u Njemačkom kupu, a 2013. i osvojio Ligu prvaka, danas je s 41 godinom na leđima završio karijeru ne odigravši niti minute u pobjedi svoje momčadi koja to zapravo nije bila…

To, naravno, nije spriječilo njegove suigrače da ga slavodobitno bace nekoliko puta u zrak i u stilu zabilježe njegove zadnje minute kao profesionalnog nogometaša.