Triput udario, triput zabio: Mario Pašalić postao je četvrti Hrvat koji je postigao hat-trick u Serie A

Atalanta - Brescia 6-2

Znate ono kad na Fifi igrate protiv frenda koji je upravo prvi put uzeo joystick u ruke i rastavite ga, kako se to u narodu često kaže, na tvorničke postavke?

Atalanta se tako često osjeća, a večeras protiv raspale Brescije bila je posebno inspirirana. Današnju pobjedu od 6-2 možemo sažeti u jednu misao: što god je La Dea uputila prema golu, to je ušlo.

Zapravo, da preformuliramo: kad god bi Mario Pašalić zapucao prema vratima nesretnog Lorenza Andrenaccija, lopta bi odsjela u mreži.

Prvo je u drugoj minuti utrčavanjem u kazneni prostor na loptu Ruslana Malinovskog i posljedičnim udarcem postigao najbrži Atalantin gol ove sezone u Serie A, zatim mu je spomenuti Ukrajinac u 56. minuti ponovno poslao loptu u prostor nakon čega je hrvatski reprezentativac opet poentirao, a hat-trick je kompletirao samo četiri minute kasnije uslijed izgubljene lopte gostujuće momčadi i asistencije Ebrime Colleyja.

Nekadašnji Hajdukov veznjak tako je postao četvrti Hrvat koji je postigao tri gola u jednoj utakmici Serie A: prije njega to su učinili Alen Bokšić, Nikola Kalinić i Ivan Perišić. Današnjim hat-trickom popeo se do brojke od 11 pogodaka ove sezone čime je postao čak sedmi Atalantin igrač koji je ušao u ovosezonski ‘klub 10’:

Usto, Pašalić je, osim što je zabio tri gola iz tri udarca na gol, imao 90 posto točnosti dodavanja (poslao dva ključna) i dodao osam od ukupno devet dugih lopti. Cijelu utakmicu odigrao je i Boško Šutalo, a valja istaknuti kako je poslao dvije točne duge lopte iz dva pokušaja, jednom otklonio opasnost i imao dva presijecanja, kao i točnost dodavanja na 96 posto…

Uz Pašalića, poentirali su Martin de Roon u 25. minuti nakon Gosensova dodavanja, potom Malinovski izvrsnim udarcem tri minute kasnije, a onda i Duván Zapata u 30. kada je glavom dobro reagirao u petercu. Još jednu asistenciju time je ostvario Nijemac Robin Gosens i tako ubilježio svoju 17. uključenost u pogodak ove sezone u Serie A, po čemu je vodeći branič u ligama Petice.

Brescia je jedno vrijeme bila u igri: nakon prvog Pašalićeva pogotka, u četvrtoj minuti izjednačio je Ernesto Torregrossa uslijed Caldarine pogreške, a u sljedećih dvadesetak minuta Atalantini rivali iz Lombardije imali su otvorenu utakmicu u kojoj su se relativno uredno držali. Ipak, tada je uslijedio već opisani raspad sistema, a njega je samo malo ublažio Nikolas Špalek pogotkom u 83. minuti na asistenciju koja se piše Sandru Tonaliju.

Pierluigi Gollini nije danas bio na Atalantinu golu, utakmicu je s klupe promatrao Papu Gómez, nije bilo ni Muriela koji je sinoć ozlijedio glavu na vlastitom bazenu, zatim Tolóija pa ni Hateboera. Ipak, za Gian Piera Gasperinija nije bilo dvojbe: njegovi momci svejedno su utrpali šest komada Bresciji i love 100 pogodaka u jednoj sezoni Serie A što se nije dogodilo od pedesetih…