U Diegovoj sjeni: Rijeka je izgubila od Napolija i matematički se oprostila od Europa lige

Napoli - Rijeka 2-0

U četvrtom kolu Europa lige Rijeka je na San Paolu izgubila od Napolija 2-0. U utakmici koja se igrala u sjeni smrti Diega Maradone, Rijeka nije izgledala skroz loše, nekakav otpor je pružen, ali kao da se niti u jednom trenutku nije moglo prebaciti u brzinu više, što je ova utakmica i zahtijevala.

Dok god je rezultat bio 0-0, Rijeka se očekivano povlačila na 30 metara od svog gola kada je posjed imao Napoli i pokušavala nešto napraviti iz tranzicije. Ali više je toga Napoli napravio na Rijekinu postavljenu obranu.

Već u petoj minuti Elif Elmas ostao je ‘kratak’ na drugoj stativi. Dvije minute kasnije Ivan Tomečak pucao je preko gola s 13-14 metara iz solidne situacije, a nakon toga je više-manje igrao samo Napoli.

Nakon nekoliko poluprilika, Ivan Nevistić skinuo je zicere Matteu Politanu (27. minuta) i Giovanniju Di Lorenzu (34. minuta). Napoli je gol konačno postigao u 41. minuti — Piotr Zelinski probio je lijevu stranu, ubacio loptu prema petercu i ona je stigla do druge stative, gdje ju je u vlastitu mrežu pospremio Armando Anastasio. Da to nije učinio Anastasio, učinio bi pak Politano…

Napoli je prvo poluvrijeme završio s posjedom lopte od 61 posto i devet udaraca prema Rijekinom golu.

Drugo poluvrijeme bilo je slično prvom.

Napoli je tražio gol na početku drugog poluvremena. U 52. minuti Di Lorenzo je s 15-ak metara pucao pokraj stative. Andrea Petagna zamalo je zabio iz blizine u 72. minuti. Tri minute kasnije Nikola Maksimović zapucao je zicer, a odmah nakon toga utakmicu je riješio Hirving Lozano — Lorenzo Insigne poslao je fenomenalnu dugu loptu koja je stigla do Lozana, a ovaj ju je sam ispred Nevistića poslao u mrežu za 2-0.

Gol je to koji je zapečatio Rijekinu sudbinu u Europa ligi. Dojam je sigurno bio bolji, ali u četiri odigrane utakmice Rijeka nije osvojila niti jedan bod. Alkmaar i Real Sociedad odigrali su pak u Nizozemskoj 0-0 pa su i jedni i drugi stigli do sedmog boda. Napoli ih ima devet, a to znači da se Rijeka i matematički oprostila od Europa lige za ovu sezonu…