U Interu su ogorčeni nakon poraza u Splitu. Evo, direktor Branko Laljak najavljuje likvidaciju kluba

Kaže da bi to olakšalo svima onima koji rade u hrvatskom nogometu

Nogometaši Hajduka i Intera odigrali su u petak prvu utakmicu hrvatskog prvenstva nakon gotovo tromjesečne stanke uzrokovane pandemijom koronavirusa. Nakon polufinalnih utakmica u Hrvatskom kupu, točnije utakmice RijekaOsijek, nakon koje se strasti ne smiruju zbog sudačkih pogrešaka Igora Pajača, i ova u nastavnom činu Prve HNL nudi iste tonove iz redova poražene momčadi.

Neki izvori, poput 24sata, navode da je poražena gostujuća momčad poljudski travnjak napustila bijesna ʻuz pokoju psovku na ustimaʼ, navodi se i primjer igrača koji je ispred VAR sobe čekao suca Ivana Bebeka ʻkako bi se obračunaoʼ te da je bilo povišenih tonova i vike.

Ivo Cagalj/PIXSELL

Najdalje u svojim mislima, pak, odlazi direktor kluba Branko Laljak koji je, tvrde Sportske novosti donoseći njegovu izjavu, nakon poraza 1-2 govorio ʻvrlo uzbuđenim i uzrujanim glasomʼ.

“Okupit ću Izvršni odbor kluba kako bih sazvao klupsku Skupštinu tako da likvidiramo Inter i olakšamo svima onima koji rade u hrvatskom nogometu!”

Ozbiljnost ove izjave dane nakon ogleda vjerojatno će dobiti nastavak, jer sudac poljudske utakmice Zdenko Lovrić, mišljenje je mnogih, nije se baš najbolje snašao u ulozi glavnog, nakon što je godinama bio pomoćni sudac. Više puta žalili su se tijekom 90+ minuta Interovi nogometaši nezadovoljni odlukama sudaca na terenu i onih u sobi u kojoj se pregledavaju sporne situacije utakmice za koju će mnogi reći da je ključni trenutak imala u 55. minuti kada su suci odlučili da se ponovi izvođenje jedanaesterca u Hajdukovu korist.

Matković je tada obranio udarac Caktaša, ali i iskoračio s crte prije udarca pa se situacija ponovila, a Caktaš u toj prilici bio sigurniji. Sporan je za Inter i sam jedanaesterac, kao i trenutak koji mu je prethodio pri Juranovićevom hvatanju lopte prije ubacivanja u šesnaesterac. Je li cijelim obujmom prešla crtu ili nije mučilo je suce dugo prije no što su ostali pri odluci donesenoj na terenu, promjena odluke oko Soldine ruke/lakta na gol-crti dobrano je testirala živce gostiju, a onda su oni i popucali nakon što je sviran udarac s bijele točke popraćen crvenim kartonom igraču.

Hajdukov gol za preokret i končanih 2-1 u 97. minuti samo je uvećao Interov jad. Do te mjere da Laljak nakon novog poraza kluba koji se nalazi na začelju prvenstvene ljestvice najavljuje drastične poteze…