U potrazi za formom: Mektić i Pavić upisali su tek drugu pobjedu u više od dva mjeseca

Hrvatski par svladao je britansku kombinaciju na startu turnira u Ženevi

Hrvatski tenisači Nikola Mektić i Mate Pavić pobjedom su otvorili nastup na zemljanom turniru u Ženevi, gdje su postavljeni za druge nositelje.

U prvom kolu Mektić i Pavić su pobijedili britansku kombinaciju u kojoj igraju Julian Cash i Henry Patten sa 7-6(4), 6-3. Hrvatski tenisači kroz cijeli meč nisu suparnicima dopustili ni jednu break šansu.

Nakon što nije bilo break gemova prvi set se odlučivao u tie-breaku gdje je hrvatski par bio bolji sa 7-4. U drugom setu ključan je bio jedan break Mektića i Pavića kojeg su napravili kod vodstva 3-2. Prednost su potom održali do kraja te su se plasirali u drugo kolo gdje će igrati protiv pobjednika meča u kojem se sastaju Francuzi Arthur Cazaux i Benoit Paire protiv Talijana Bolellija i Francuza Martina.

Ovo je tek tračak svijetla u potrazi za formom koju je hrvatski par negdje zagubio. U posljednja dva mjeseca, odnosno od poraza u drugom kolu Indian Wellsa Mektić i Pavić ostvarili su do danas samo jednu pobjedu, i to u prvom kolu Madrida.

Ovo im je tako tek drugo slavlje u 70 dana, a posljednji put su drugo kolo preskočili u Dubaiju kada su došli do polufinala. Tako ove sezone Mektić i Pavić zasad imaju tek jedan osvojen naslov, i to onaj na samom otvaranju sezone u Aucklandu.