U Premier ligi dosad ga nije išlo, ali Solanke je danas utrpao dva gola u razbijanju Leicestera

Lisice su u Bournemouthu izgubile 4-1

Bournemouth je do 60. minute imao jedan udarac na gol kod kuće protiv Leicestera i pritom je gubio 1-0 nakon što mu je u 23. minuti zabio Jamie Vardy.

Na kraju je pobijedio 4-1.

Ludih završnih pola sata najviše je obilježio Dominic Solanke. Nekadašnjem golemom Chelseajevu talentu u Premier ligi nikako nisu cvjetale ruže: do večeras je u engleskom prvenstvu 22-godišnji centarfor upisao 59 nastupa i zabio jedan jedini pogodak, a danas ih je Lisicama utrpao dva (u 67. i 87. minuti).

Usto, pet puta je vratio loptu u posjed svoje momčadi, osvojio tri zračna duela i dva faula, a na nove zgoditke u elitnom razredu engleskog nogometa morao je čekati dvije godine: spomenuti jedan pogodak uvalio je Brightonu u posljednjem kolu sezone 2017./18. kada je igrao za Liverpool.

Osim njega, u Bournemouthovim redovima poentirao je Junior Stanislas iz penala kojim je poravnao rezultat u 66., a autogol za Leicester u 83. minuti postigao je Jonny Evans. Lisice su, pritom, u 67. minuti ostale bez Caglara Söyüncüa koji je zaradio crveni karton nakon frustriranog udaranja Calluma Wilsona.

Momčadi koju vodi Brendan Rodgers Liga prvaka sada sve više visi nakon što joj se Manchester United primaknuo na bod, a Bournemouth je na tri boda od spasa…