U ritmu Jazza: Bojan Bogdanović zabio je 16 poena u sedmoj Utinoj pobjedi zaredom

Jazz je ovaj put svladao Pelicanse

Utah Jazz sinoć je došao do svoje sedme uzastopne pobjede u NBA ligi, a ovaj put je iza sebe ostavio New Orleans Pelicanse koji su Salt Lake City napustili poraženi rezultatom 129-118.

Počeli su, doduše, furiozno: Pelicansi su u prvoj četvrtini utrpali 43 poena i tada se činilo kao da im ulazi svaki šut, ali na poluvrijeme su otišli s pola koša minusa nakon što je Utah u drugoj četvrtini zabila 39 poena i povela 70-69. U trećoj dionici susreta uslijedilo je gostujuće gašenje; Džezeri su zabilježili seriju od 21-2 i otišli na 16 razlike. Iako je to New Orleans do ulaska u posljednju četvrtinu uspio prepoloviti, ipak nije uspio dostići Utu. Loša obrana platila je danak, a Jazz je upisao svoje sedmo uzastopno slavlje i sada je drugi na Zapadu.

Inače, Utah je sinoć ubacila 17 trica Pelicansima uz 50 posto šuta iz igre. Franšiza iz Salt Lake Cityja dosad ih je ukupno skupila 248, što je najviše za početnih 15 utakmica u povijesti NBA lige. U spomenutom nizu od sedam pobjeda imaju ih 133, što je također najviše za jednu momčad u takvom naletu.

Donovan Mitchell predvodio je Jazz s 36 poena, sedam skokova i pet asistencija, a Mike Conley ubacio je 20 koševa uz šest asistencija i tri ukradene lopte. Bojan Bogdanović utrpao je 16 koševa; bio je stopostotan s linije slobodnih bacanja, ostvario polovičan šut za dva poena i ubacio jednu tricu iz pet pokušaja. Ubilježio je i tri obrambena skoka te asistenciju, a i ukrao je dvije lopte…

Zion Williamson bio je najbolji strijelac Pelicansa s 27 koševa, a slijedio ga je Brandon Ingram s 23.