U ritmu: Richarlison je u zadnjih sedam utakmica za Brazil zabio devet golova

Tottenhamova zvijezda riješila je dvoboj sa Srbijom

U posljednjoj utakmici prvog kola Svjetskog prvenstva u Kataru Brazil je na stadionu Lusail deklasirao Srbiju i slavio s 2-0.

Nakon tvrdog prvog poluvremena u kojem nismo vidjeli previše toga, rasplet je ispisao sjajni Richarlison s dva gola.

U 62. minuti Richarlison je iz blizine u mrežu pospremio odbijanac za 1-0, a zatim je u 74. zabio fantastičan gol za 2-0, najbolji do sada na Mundijalu.

Utakmicu je završio s 25 dodira s loptom, tri udarca, dva u okvir gola i, jasno, dva u mreži.

U posljednjih šest utakmica za Brazil, prije ove, bio je na istoj razini. Naime, u tih šest nastupa postigao je sedam golova; ažurirano nakon Srbije, sedam nastupa i devet komada.

Također, od kada je debitirao za brazilsku reprezentaciju u rujnu 2018. godine, skupio je 19 golova, više od bilo kojeg drugog brazilskog napadača u istom razdoblju.