U21 Hrvatska izgubila je od Škotske. Koliko kredita će Nenad Gračan još dobiti?

Hrvatska je poražena na početku kvalifikacija za U21 Euro u Sloveniji i Mađarskoj

Mlada hrvatska reprezentacija poražena je na otvaranju kvalifikacija za U21 Euro, koji će se igrati za dvije godine u Sloveniji i Mađarskoj. Unatoč boljem startu i dobrom dojmu na početku utakmice, odabranici Nenada Gračana poraženi su od škotskih vršnjaka s 2-1.

Utakmicu na Šubićevcu je Hrvatska bolje otvorila, te u 10. minuti imala 1-0 nakon pogotka Sandra Kulenovića. Krajem prvog poluvremena je Darko Nejašmić imao priliku povećati vodstvo, a Kulenović je u 71. imao i najbolju priliku na utakmicu.

Škoti su sve to preživjeli i na kraju u potpunosti preokrenuli utakmicu. Ključni trenutak dogodio se u 78., kada je ušao Connor McLennan. U 81. i 89. je zabio za preokret i donio Škotskoj drugu pobjedu u skupini.

Nakon jako lošeg nastupa na Euru, način na koji ovu reprezentaciju, koja je, unatoč odlascima Nikole Vlašića, Josipa Brekala i ostalih, i dalje prepuna talentiranih klinaca, vodi Nenad Gračan i dalje postavlja puno pitanja oko njegove kompetentnosti.