Učenik je nadmudrio učitelja: Jurićeva Verona riješila je Atalantu, a istaknuo se veteran Veloso

Atalanta je napadala, ali Verona zabijala i došla do slavlja od 2-0

Ivan Jurić večeras je prekinuo niz od tri utakmice bez pobjede u svim natjecanjima, a učinio je to protiv starog znanca: nekadašnjeg mentora Gian Piera Gasperinija i njegove Atalante

Božica je ugostila desetkovanu Hellas Veronu nakon prestižne pobjede protiv Liverpoola na Anfieldu u Ligi prvaka, a ne možemo reći da nije imala svojih prilika; dapače, večeras je uputila ukupno 20 udaraca prema golu od čega tek pet u okvir, a Mastifi su iz svoja dva zabili, ugrabili tri boda i doveli Atalantu do treće uzastopne prvenstvene utakmice bez pobjede.

Pritom se posebno istaknuo prekaljeni Miguel Veloso. Portugalski 34-godišnji veteran ušao je u igru na poluvremenu umjesto Andree Danzija, a izravno je sudjelovao u kreaciji oba pogotka. Prvo je u 62. minuti uspješno realizirao kazneni udarac koji je izborio Mattia Zaccagni, a onda je u 83. minuti prekrasnom loptom u prostor uposlio spomenutog suigrača za konačnih 2-0. Osim toga, Veloso je ostvario i 89 posto točnosti dodavanja te podijelio tri točne duge lopte iz pet pokušaja.

Uz spomenuti dvojac za Jurićevu pobjedu važan je bio i vratar Marco Silvestri koji je skupio pet obrana te tako zaključao put prema svojim vratima. Učitelj Gasperini sigurno će biti nezadovoljan zbog Atalantina poraza, ali i ponosan zbog dobrog razvoja njegova učenika Ivana…