Udar munje: Tampa Bay Lightning jako je blizu osvajanja Stanley Cupa nakon sinoćnjeg slavlja

Tampa u finalu ima vodstvo od 3-1 protiv Dallasa

Čini se kako se utrka za Stanley Cup bliži svome kraju, a za to se sinoć pobrinuo Tampa Bay Lightning koji je slavio protiv Dallas Starsa i rezultatom 5-4 poslije produžetka i tako poveo s 3-1 u seriji.

Tampa je po šesti put u seriji iskoristila igrača više na ledu i tako sinoć odnijela novu pobjedu, a strijelac odlučujućeg zgoditka bio je Kevin Shattenkirk (Podsjeća li samo nas njegovo prezime na nekog svemirskog pulp junaka?). Međutim, krenulo je vrlo dobro za Dallas; Starsi su krajem prve trećine imali vodstvo od 2-0 zahvaljujući Johnu Klingbergu i Joeu Pavelskom, ali prvu dionicu utakmice Tampa je svejedno završila s jednim golom minusa pošto je u posljednjoj minuti pogodio sjajni Brayden Point.

Isti igrač donio je svojoj momčadi izjednačenje s igračem više u 23. minuti da bi nakon toga u 29. Corey Perry ponovno vratio Dallasu vodstvo, no ono je opet bilo poništeno pogotkom Yannija Gourdea u 39. minuti, ponovno u powerplayju. U posljednjoj trećini Lightning je prvi put poveo preko Alexa Killorna, ali susret je u produžetak odveo Pavelski svojim drugim golom večeri.

No, tamo se najbolje snašla Tampa koja itekako zna kako je to igrati produžetke (ranije je u doigravanju protiv Columbusa odigrala četvrtu najdulju utakmicu svih vremena), a sada je došla na korak do drugog naslova u povijesti; prvi je ostvaren 2004. godine i treba joj još jedno slavlje za novi…