UEFA je potvrdila da će se utakmica Danske i Finske nastaviti večeras u 20:30 sati

Dvoboj grupe B ipak će se odigrati

Utakmica Danske i Finske na otvaranju grupe B aktualnog Europskog nogometnog prvenstva prekinuta je nakon što se najbolji domaći igrač Christian Eriksen srušio na teren i ondje nepomično ostao ležati. Nije izgledalo dobro: liječnička služba reanimirala ga je na licu mjesta, suigrači su kreirali ljudski štit kako bi ga zaštitili od prilično neučtivih kamera, a Interov ofenzivac iznesen je s travnjaka na nosilima.

Na svu sreću, nismo svjedočili tragediji. Brzo su izašle službene fotografije na kojima se vidjelo da je Eriksen pri svijesti, a UEFA je ubrzo potvrdila da je Danac hospitaliziran i da se nalazi u stabilnom stanju. Ubrzo je to obznanio i Danski nogometni savez, ističući da je njihov ključni nogometaš trenutno ‘budan’, a neslužbeno je potvrđeno i da može govoriti.

Također, iz kuće europskog nogometa objavili su da je održan hitni sastanak obje momčadi i sudaca te da će daljnje informacije biti objavljenje u 19:45 sati, a sada smo ih i dobili. Naravno, tiču se nastavka same utakmice, a ona će se, suprotno očekivanjima, nastaviti večeras u 20:30 sati. Posljednjih pet minuta prvog dijela će se odigrati, potom će doći stanka od pet minuta na poluvremenu.

Inače, Belgija i Rusija počinju po rasporedu, u 21 sat.