Ukrajinci su postali U-20 prvaci svijeta. U Łódźu su okrenuli finale protiv Južne Koreje

Ukrajina - Južna Koreja 3-1

Ukrajinci su postali U-20 svjetski prvaci nakon što su u finalu u Łódźu pobijedili reprezentaciju Južne Koreje 3-1.

Utakmica je otvorena jedanaestercem. Danilo Beškorovajni u trećoj je minuti utakmice napravio prekršaj nad Tae-Hyeonom na samom rubu kaznenog prostora, a nakon podužeg pregledavanja snimke dosuđen je jedanaesterac iz kojeg je Kangin Lee Južnu Koreju doveo u vodstvo. Prvi puta na turniru Ukrajina se našla u zaostatku.

Prvih petnaest minuta utakmice svejedno je odigrano u sporom ritmu, Ukrajinci su zatim imali više loptu u svojim nogama, sredina je bila zakrčena i većih prilika nije bilo niti na jednoj strani. Sve do 35. minute kada je nakon greške u čišćenju jednog ukrajinskog napada Lee napravio grešku i loptu poslao prema Vladislavu Supriagi koji je iz blizine poravnao na 1-1. Mladom ukrajinskom napadaču bio je to prvi gol na prvenstvu, a u 53. minuti zabio je ponovno i tako Ukrajince približio tituli svjetskih prvaka. Bio najbolji igrač današnjeg finala.

Najbolju priliku za izjednačenje Južna Koreja imala je u 70. minuti kada je Andrij Lunjin skinuo udarac glavom Jae-ika, a veznjak Giorgij Tsitaišvili u 89. minuti postavio je konačnih 3-1 nakon greške južnokorejskog veznog reda.

U utakmici za treće mjesto Ekvador je jučer pobijedio Italiju 1-0 nakon produžetaka.