Ukrajinski zid na Rujevici: Rijeka poslije prvog dijela traži pogodak protiv stamenog Kolosa

Rožmanova momčad trenutno igra 0-0 protiv ekipe iz Kovalivke

Europski nogomet večeras se vratio u Rijeku kojoj je u goste došao ukrajinski Kolos iz Kovalivke koji je u prošlom kolu kvalifikacija za Europsku ligu izbacio Aris. Dovoljni je to bio poticaj Simonu Rožmanu za maksimalnu koncentriranost, a poslije prvog poluvremena rezultat je 0-0.

Rijeka je kroz većinu prvog dijela dominirala u posjedu lopte i diktirala tempo, a disciplinirana gostujuća momčad agresivnim je presingom nastojala isprovocirati kakvu pogrešku. Prva značajnija prilika pred bilo kojim golom nastupila je u 13. minuti kada je po golu zapucao Adam Gnezda Čerin, a dvije minute kasnije Murićev ubačaj iz kuta završio bi izravno u mreži da loptu s crte nije odbio gostujući vratar Jevhen Volinec.

Kolosova formula za večerašnju utakmicu sasvim je vidljiva; nameće se kao tvrd i strpljiv suparnik koji priliku većinom čeka iz kontre ili prekida. Zasad najbolja prilika pred riječkim golom upravo je uslijedila iz takve situacije; u 43. minuti poslije domaćeg prekršaja i posljedičnog ubačaja pokušao je iz peterca Jevhen Novak, ali njegov udarac otišao je iznad vrata.

Dakle, disciplinirano i čvrsto djeluju Ukrajinci, a Rijeka se nada boljim prilikama u nastavku s Armadom koja navija na svom brdašcu…