Umro je, al’ je živ: Krzysztof Piątek je s dva brza gola odveo Herthu do pobjede nad Unionom

Hertha - Union Berlin 3-1

U prvoj utakmici 10. kola Bundeslige Hertha je na Olimpijskom stadionu u berlinskom derbiju pobijedila Union 3-1.

Union, koji je sezonu otvorio jako dobro, mogao je večeras pobjedom barem privremeno skočiti na treće mjesto. I bio je na tom putu barem do 23. minute.

Naime, u 20. minuti Nigerijac Taiwo Awoniyi pogodio je iz blizine za 1-0. Union je izgledao dobro, ali tri minute kasnije Robert Andrich dobio je izravni crveni karton i Union je ostao s desetoricom. Andricheva je kopačka neoprezno završila na licu Lucas Tousarta u borbi za loptu na sredini terena i Andrich je morao u svlačionicu.

Hertha je napokon izjednačila u 51. minuti preko Petera Pekarika i zatim je posao dovršio Krzysztof Piątek koji je u igru ušao na poluvremenu.

Piątek je prvo u 74. minuti odbijanac uz dosta sreće poslao u mrežu za 2-1, a tri minute kasnije potvrdio je pobjedu Herthe puno ljepšim golom, volejem iz mjesta s 13-14 metara.

Piątek je nakon maštanja o Barceloni i Chelseaju iz Milana u Herthu, podsjetimo, stigao početkom ove godine, odnosno u sredini prošle sezone. Do kraja prvenstva postigao je četiri gola u 15 utakmica u Bundesligi.

Situacija je, čini se, sada nešto bolje, iako do danas uopće nije izgledala tako. Naime, u devet dosadašnjih utakmica postigao je samo jedan gol. Ova dva će sasvim sigurno uljepšati tu tmurnu sliku, a možda budu i zamah za nešto ozbiljniji golgeterski učinak u nastavku prvenstva… Možda.